Херт асистира веднъж. Мразек и Каролина се провалиха във Винипег

След победа с 5: 2 над Едмънтън в Швеция и доминираща домакинска премиера с 6: 0 срещу защитниците на Стенли Къп във Вашингтон, Ню Джърси успя да вкара за трети път. В откриващата игра на неделната програма на NHL те обърнаха неблагоприятното развитие срещу Сан Хосе .

Акулите в пруденциалния център два пъти. В 24-ата минута Джо Павелски пристигна пред Кийт Кинкайд. Малко след това Кайл Палмиери изравни в игра с двойна сила след фаулите на Мелкер Карлсон и Томаш Хертл. Въпреки това, за втори път в каютите, Timo Meier успя да поведе след 36 минути игра. Хертл (19:27, 0 + 1, +/-: 0, 3 изстрела) отбеляза.

Ню Джърси премина добре в третия период.Вече след 37 секунди игра, той бе сравнен с акцента върху гънката от Палмиери, който вкара за втори път. Диференциалното действие на мача след това бе спасено в 44-ата минута от новобранецът Жан-Себастиен Деа, който удари непокритата клетка без шайба след предишния изстрел на Мирко Мюлер. Чешкият център на победителите Павел Заха (11:13, -2, 1 изстрел) беше на леда и с двата отбелязани гола. На леда на арената Bell MTS Place, домакинът Winnipeg се радваше на резултат 3: 1, който се роди в третия период. Petr Mrázek беше първият играч, който го събра след 45-годишна възраст.Патрик Лайн смири с пушка по време на игра на власт с изстрел в откритата клетка.

Елитната формация скоро отговори на ураганите, целта бе отбелязана от Майкъл Ферланд, но само две минути преди края на редовното време Брайън Литъл бе втората шайба зад гърба на Mrázek. Джош Мориси извади шайбата на левия фланг и намери свободен Little Bitt, който не се поколеба. В 59:59 Кайл Конър постави резултата в празната врата. , Чешкият гост нападател Мартин Нечас (10:44, +/-: 0, 3 изстрела) не вкара, въпреки три заплахи за вратаря Лоран Бросойт.Новите Джети, които направиха премиерата си в новата фланелка след пристигането си от Едмънтън, получиха общо 41 попадения и бяха избрани за първа звезда на дуела.

b> след близък резултат 2: 3 те успяха да St. Сейнт Луис . Домакините успяха да отбележат за 2: 1 след 40 минути с Александър Стивън и Тайлър Бозак. Патиците обаче сравниха в третия период с действието на Бен Стрийт и в 55-ата минута решиха да играят на власт Андрю Коляна. Чешкият защитник на патиците Андрей Шустр (11:52, +/-: 0, 3 изстрела) също спечели победата, у дома Якуб Йеребек след само един дуел отново игра само сред заместители.